Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Pozývame na nové stránky

www.spiritualneumenie.eu

Stretnutia 

 

 


 

Kolobeh roka je niečím, čo nás všetkých spája. Každý z nás má možnosť prežívať premenu v prírode od malých klíčiacich rastliniek na jar, cez bujnejúcu májovú a júnovú prírodu, farebnú jeseň až po inovate a žiarivú belobu zimy.

Naši predkovia boli s prírodou spätí a vnímali ju omnoho hlbšie ako my dnes. Bytostne i keď nie možno vedome zažívali, čo sa za prírodou nachádza a čo ju tvorí. Videli, že nie je to len prázdna hmota, ale živá bytosť plná viac či menej vnímateľných duchovných tvoriacich bytostí. Dnes ich žiaľ už nevnímame a náš zrak sa zakalil. Tento všetvoriaci a oživujúci duch, ktorý pôsobí i v nás sa nám zdá byť mŕtvy. I mytológia jednotlivých národov ako aj svetové náboženstvá vo svojich veľkých vodcoch umožňovali ľuďom tieto veci viac chápať a naplňovať sa vnútorne nimi prostredníctvom slávených sviatkov, obradov a posvätení.

Chceme sa pokúsiť znovuoživiť staré tradície, ale zároveň aj priniesť niečo aktívne nové a tvorivé a inšpirujúce pre budúcnosť. Chceme prostredníctvom kolobehu roka poznávať jeho Génia a priblížiť sa k tomu, čo tká v spojení jeho premien a našeho vnútra ako najčistejší ideál. Preto sa budeme tešiť, ak oslávite s nami sviatky, ktoré sú pre toto slovenské územie najčastejšie typické, ale nielen tie, ale i tie, ktoré sa nám prihovárajú z okolitého sveta a môžu byť tiež pre nás inšpirujúce a obohacujúce.

Zároveň  stretnite sa so zaujímavými ľuďmi,ktorí sa snažia  hľadať niečo nové, pravé, alebo chcú sa vracať k pravdivým pôvodným koreňom a všetko spolu osláviť umením. Pozvánky nájdete v časti Aktuálne.

 

 
 


 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

TOPlist